Connect with us

Брегалница и Кожуф ремизираа (2-2)

Брегалница и Кожуф ремизираа (2-2) на пријателскиот натпревар во Гевгелија. Штипјани беа блиску до триумф, но Кожуф успеа да израмни во самиот финиш од дуелот.  

Првото полувреме заврши со предност на гевгеличани по погодокот во 39. минута. Но, во вториот дел, нововлезените Наумов и Дујоски беа креатори на израмнувањето во 59. минута. Наумов асистираше а Владимир Дујоски со прекрасен шут од 16 метри го постигна својот деби гол за Брегалница.

Во 62. минута, по прекрасна акција по левата страна, Дарко Додев мајсторски погоди за 1-2, а Кожуф на крајот сепак стигна до реми.

Advertisement

Facebook

Тимови