Бразилците покажаа доминација против Парагвај, убедлива Колумбија (ВИДЕО)

Бразил доминираше над Парагвај со убедлива победа од 4-1 во натпреварот од второто коло на Копа Америка. Парагвај успеа да одржи отпор повеќе од половина час, но во 31. минута беше досуден пенал за Бразил, кој Пакета не успеа да го реализира.

Неколку минути подоцна, Винисиус Жуниор постигна гол, отворајќи го резултатот. До крајот на првото полувреме, Бразил постигна уште два гола преку Савио и повторно Винисиус Жуниор.
Парагвај постигна почесен гол на почетокот на вториот дел, а во 65. минута Пакета доби втора шанса од пенал, овојпат беше успешен, поставувајќи го конечниот резултат.

Колумбија, исто така, беше убедлива со победа од 3-0 над Костарика. Дијас постигна гол од пенал во 31. минута, додека во вториот дел Санчес и Кордоба се погрижија за убедлив триумф и за место за Колумбија во нокаут фазата на натпреварувањето.