Connect with us

Браќата Бабунски навиваа за ракометарите во Дебрецен

Давид Бабунски е веќе „староседелец“ во Дебрецен, а од денеска му се придружи и помладиот брат Дориан. Двајцата се членови на еден од најреномираните фудбалски клубови во Унгарија.

Македонија им е во срцето, па фудбалските интернационалци не ја пропуштија можноста да ја бодрат ракометната репрезентација на вечерашниот меч против Данска. Настапот на Европското првенство е секако гордост за сите Македонци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови