Connect with us

Борец се засили со офанзивецот Дарио Десниќ

Велешки Борец го доби и првото засилување за пролетниот дел од сезоната со ангажманот на офанзивецот Дарио Десниќ.

25-годишниот Десниќ е поранешен фудбалер на Шкупи, а претходно во кариерата настапуваше и за второлигашот Скопје.

Сега го засилува нападот на Борец во битката за опстанок во лигата во вториот дел од шампионатот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови