Connect with us

Борец ремизираше со Беласица

Македонскиот прволигаш Борец ремизираше 1-1 на гости против Беласица во последниот пријателски натпревар од летните подготовки. Тимот на Борче Христов беше подобар противник, но, сепак, не успеа да стигне до победа. Ова е последен тест за велешани во пресрет на стартот на новата сезона во Првата лига.

Во првото коло, Борец му гостува на Работнички на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

Advertisement

Facebook

Тимови