Connect with us

Борец и Брегалница ќе играат хуманитарен натпревар за помош на децата болни од церебрална парализа

Пред крајот на актуелната календарска година фудбалерите на Брегалница денеска ќе го одиграат и последниот пријателски натпревар по што ќе следи зимската пауза.

По победата од 1-2 на тестот против Њу Старс во Скопје, „сините“ денеска од 13 часот на Градскиот стадион во Велес ќе одиграа пријателски натпревар и со прволигашот Борец. Натпреварот во Велес ќе биде од хуманитарен карактер за помош на децата болни од церебрална парализа.

По денешниот пријателски натпревар веќе од понеделник за двата тима следи зимската пауза.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови