Connect with us

„Бомба“ на Таунзенд, Евертон за шест минути го декласира Барнли (ВИДЕО)

Евертон го совлада Барнли со 3-1 во последниот меч од колото во Премиер – лигата. За шест минути тимот на Рафаел Бенитез направи комплетен пресврт, откако Барнли поведе со голот на Бен Ми во 53.минута.

Израмни Мајкл Кин со удар со глава по центаршутот на Таунзенд во 60.минута, а пет минути подоцна со фантастичен удар од 25 метри асистентот донесе водство за Евертон.

Само една минута по ова, Демарај Греј зголеми на 3-1 и тоа беше тотален нокаут за Барнли.

Евертон по овој триумф со 10 бода се израмни на врвот на табелата со Манчестер Јунајтед, Челси и со Ливерпул.

Advertisement

Facebook

Тимови