Connect with us

Бојан Миовски нема да биде стартер против Чешка поради повреда на глуждот

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (18 часот) во Храдец Кралове ќе игра пријателски натпревар против Чешка. Според последните информации од националниот тим, напаѓачот Бојан Миовски се пожалил на болки во скочниот злоб и сигурно нема да биде стартер на денешниот дуел.

Во зависност од тоа како се чувствува, можеби ќе добие помала минутажа во текот на натптреварот или пак ќе биде поштеден од напори.

Фудбалерите ќе се обидат на денешниот дуел со Чешка да го подобрат впечатокот од последниот пораз против Хрватска (3-0) во Ријека.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови