Connect with us

Бобан Николов потпишува за Стеауа

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов се договорил да потпише договор со поранешниот европски првак Стеауа, кој сега го носи името ФЦСБ. Како што откриваат романските медиуми, Николов ќе потпише едногодишен договор и по подолг период се враќа во првенството на Романија, каде беше дел од академијата на Хаџи и од Виторул Констанца.

Поранешниот играч на Вардар во кариерата беше дел и од Мол Фехервар и Лече, а минатата сезона играше во Шериф Тираспол, со кој го победи и Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови