Connect with us

Бешикташ се премисли: Имало средба со Вардар

Нов ден, нова приказна. Турскиот шампион, Бшикташ, сепак, се чини дека ги консолидираше своите редови и ја смени својата изјава. Денес пристигна ново соопштение каде тврдат дека нивен човек навистина бил во посета на Скопје и фудбалскиот клуб Вардар.

“Главниот скаут на нашиот клуб, Бајрам Билим беше во посета на Вардар. Билим разговараше и размени искуства со челните лица на македонскиот клуб, а потоа следеше и еден тренинг на првиот тим на Вардар”, се вели во официјалното соопштение.

Инаку, откако на социјалните мрежи. се појави слика и информација дека ФК Вардар остварил соработка со најтрофејниот турски клуб, Бешикташ, турската екипа веднаш ги отфрли овие тврдења, по што се сомневаше дека станува збор за некој вид на лажна вест.

“Веста која се појави за договор за соработка помеѓу нашиот клуб и македонски Вардар не е точна. Најљубезно ги молиме нашите навивачите да не даваат внимание на вакви вести, туку на нашите информации достапни за јавноста”, се велиеше во првичното соопштение на Бешикташ.

Advertisement

Facebook

Тимови