Connect with us

Бесарт Ибраими и Арменд Алими остануваат во Шкендија до 2022 година

Шкендија ги задржа во своите редови двајцата искусни фудбалери Бесарт Ибраими и Арменд Алими. Напаѓачот кој ги урива голгетерските рекорди во македонскиот шампионат и фудбалерот за врска од кого зависи играта на целиот тим на Шкендија потпишаа нови договори и се „заколнаа“ на верност до јуни 2022 година.

„Шест прекрасни години исполнети со трофеи и многу убави моменти на домашна и на европска сцена создадоа огромна поврзаност меѓу мене и Шкендија. Одлучив да ја продолжам соработката и за наредниот двегодишен период и сега се фокусираме на следните искушенија“, изјави Арменд Алими.

Бесарт Ибраими се надева дека ќе постигне уште многу голови во дресот на Шкендија.

„Шкендија е моја страст и немав многу дилеми дали да го продолжам договорот иако имав и некои други понуди. Се уште сум гладен за голови и се надевам дека заедно ќе освоиме уште многу трофеи“, изјави Бесарт Ибраими.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови