Connect with us

Бензема се скарал со тренерот Нуно Еспирито Санто

Француската ѕвезда Карим Бензема има несогласувања со тренерот на Ал-Итихад, Нуно Еспирито Санто. Наводно, тој воопшто не бил во неговата концепција за тимот, туку раководството го купило од маркетиншки причини.

Бензема не ја доби капитенската лента во тимот, а од својот менаџер побарал да ги среди овие работи со челниците на клубот.

Се шпекулира дека Бензема би можел и брзо да замине од Ал-Итихад доколку работите не се променат.

Французинот ги одигра сите 180 минути за Ал-Итихад од почетокот на сезоната, но нема постигнато гол.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови