Connect with us

Бензема се скара со тренерот и си замина од тренингот на Ал-Итихад

Напаѓачот на Ал-Итихад, Карим Бензема, влезе во нов конфликт со тренер на тимот Марсело Галјардо, пренесува „Марка“.


Според изворот, аргентинскиот стратег го испратил 36-годишниот Французин да тренира индивидуално, што не му се допаднало на Бензема.


Фудбалерот беше јавно револтиран од одлуката на тренерот и го напушти тренингот.
Ѕвездата не беше вклучена во составот на Ал-Итихад за натпреварот против Ал-Таи во 19. коло на шампионатот на Саудиска Арабија.


Бензема претходно доцнеше неколку недели на тренинг кампот на Ал-Итихад, но подоцна се врати на тренинзите со тимот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови