Connect with us

Беласица стартуваше со зимските подготовки (ФОТО)

Македонскиот второлигаш Беласица денеска ги почна активностите и означи старт на зимските подготовки. По вчерашните тестирања, денеска тренерот Александар Стојанов го одржа првиот тренинг со фудбалерите.

Засега Беласица нема големи промени во составот, а заминаа дел од фудбалерите кои имаа помала минутажа во есенскиот дел од шампионатот во Втората лога Исток.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови