Connect with us

Барселона пропушти шанса од Билбао да се врати како второпласирана во Ла Лига

Барселона не успеа да слави на гости против Атлетик Билбао. Мечот заврши без голови, а тимот на Чави Хернандез пропушти шанса да се искачи на втората позиција на табелата, со оглед дека Џирона претходно загуби од Мајорка со 1-0.

Сега каталонскиот тим е третопласиран со 58 бода, еден помалку од Џирона и осум негатива во однос на лидерот Реал Мадрид.

Жоао Кансело се закани со удар од далечина во првиот дел, а потоа возврати Ињаки Вилијамс од Атлетик Билбао. Но, мрежите останаа да мируваат до крајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови