Connect with us

Барди стрелец во победата на Трабзонспор (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на погодок во триумфот на Трабзонспор од 2-0 против Хатајспор во турскиот шампионат.


Трабзонспор стави крај на лошата низа од четири порази во првенството на Турција.


Трезеге во 49. минута го отвори резултатот, а вториот гол во 77.минута го постигна Енис Барди.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови