Connect with us

Баерн Минхен во Челси ја најде замената за Бењамин Павар

Баерн Минхен преговара со Челси за младиот дефанзивец Тревор Чалоба, пренесува „Скај Спортс“. Тој е избран од баварскиот клуб како замена за Бењамин Павар, кој сака да замине во Интер.

24-годишниот фудбалер на Челси делува и како централен дефанзивец, а одличен е и на десната странична позиција. Тој е тинејџер на „сините“ од „Стемфорд Бриџ“ и има англиски пасош, бидејќи живее на Островот од двегодишна возраст иако е роден во Сиера Леоне.

Чалоба минатата сезона забележа 34 настапи за Челси, од кои 25 во Премиер – лигата. Трансфер периодот се затвора за точно една недела.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови