Connect with us

Баерн го мина Бремен за +4 (ВИДЕО)

Баерн Минхен успеа да го победи Вердер на гости во Бремен со 1-2 и создаде четири бода предност пред Борусија Дортмунд во трката за шампионската титула во Бундес-лигата.

Серж Гнабри во 62.минута успеа да донесе водство за баварскиот тим, а Лирој Сане го потврди триумфот во 72.минута.

Борусија Дортмунд утре го пречекува Волфсбург и може да ја врати негативата на само еден бод.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови