Connect with us

Аталанта го сопре победничкиот чекор на Интер (ВИДЕО)

Италијанскит шампион Интер не успеа да го освои Бергамо. Аталанта го сопре победничкиот чекор на „нероаѕурите“ ремизирајќи без голови во дербито на колото. Сега Интер има само два бода предност во однос на градскиот ривал Милан.

Тимот на Симоне Инзаги не делуваше убедливо, напротив, покажа максимална почит кон домаќинот, кој исто така не успеа да стигне до посакуваната победа. Во финишот шанси пропуштија Муриел и Пашалиќ.

Аталанта со ова реми се издвои на четвртото место со 42 бода и има бод позитива во однос на Јувентус.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови