Connect with us

Арсенал се поблиску до Лаутаро Мартинез, Интер веќе пронајде и замена

Италијанскиот првак Интер најверојатно ќе остане и без Лаутаро Мартинез. Аргентинскиот интернационалец не размислуваше за заминување, но ситуацијата одеднаш се промени по понудата која дојде од Арсенал. Тој го промени агентот и сега инсистира да биде продаден на „Емирати“.

Интер е во финансиски проблеми, заминувањето на Ашраф Хакими не ја среди комплетно ситуацијата на „Џузепе Меаца“ и клубот нема да се противи на неговото заминување. Арсенал е подготвен да плати 60 милиони евра за ангажманот на напаѓачот.

Симоне Инзаги веднаш ја пронајде и замената за Лаутаро Мартинез. Тој сака од Лацио да го доведе Хоакин Кореа, чии квалитети одлично ги познава од периодот додека работеше на „Олимпико“.

Advertisement

Facebook

Тимови