Connect with us

Арби Воша замина од Македонија ЃП

Освојувачот на Купот, тимот на Македонија ЃП, следната сезона ќе биде без Арби Воша. Поранешниот младински репрезентативец во последните пет сезони беше дело од „лавовите“ и израсна во еден од најдобрите фудбалери во македонскиот шампионат, а сега веројатно ќе побара нов предизвик, најверојатно во Шкупи.

„Ти благодариме Арби и ти посакуваме среќа во понатомошната кариера. Арби потекнува од нашата школа, а со првиот тим освои два куп трофеи! Во петте сезони настапи на 113 натпревари на кои постигна 15 голови“, истакнаа од Македонија ЃП.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови