Connect with us

Андрески пред дуелот со Ренова: Се надевам уште еднаш ќе бидеме на ниво во Тетово

Работнички утре во Тетово го заокружува есенскиот дел од првенството со гостување кај Ренова. По добрата игра и ремито со Шкендија во првиот четвртфинален меч од Купот, тренерот Марјанчо Андрески се надева дека тимот ќе повтори такво издание и против „гипсарите“.

„Одигравме квалитетно против Шкендија во Купот и се надевам дека ќе ја повториме таквата игра и против Ренова. Не треба ни се да споменува дека бодови ни се потребни со оглед на незавидната позиција на табелата. Работевме напорно, подготвени сме и одиме во Тетово да одиграме најдобро што знаеме“, изјави шефот на стручниот штаб за официјалниот сајт на клубот.

Натпреварот меѓу Ренова и Работнички ќе го суди Албрим Шаќири од Струга. Негови асистенти ќе бидат Ацо Мацевски и Разме Бакрачески. Четврти судија е Јован Качевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови