Connect with us

Аломеровиќ: Дуелот против Брегалница е важен исто колку и победата против Вардар

Брегалница и Работнички утре ќе го отворат 28.коло во Првата фудбалска лига. „Романтичарите“ се надеваат дека ќе продолжат во позитивен стил и на гостувањето во Штип откако во претходното коло славеа против Вардар.


Левиот бек Дин Аломеровиќ ја пренесува атмосферата во таборот на клубот од Дебар Маало.

„Победата против Вардар беше многу значајна, но исто толку значајно ќе биде да оствариме позитивен резултат и на претстојниот дуел против Брегалница. До крајот остануваат уште само неколку кола и екстремно е важно за Работнички да продолжи резултатски во позитивна насока. Брегалница е квалитетен тим, иако е во опасната зона на табелата, а гостувањата во Штип секогаш се големо искушение. Верувам дека можеме да одговориме на предизвикот“, изјави Дин Аломеровиќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови