Connect with us

Ал-Наср сака да го купи Кевин де Бруин од Манчестер Сити

Белгискиот фудбалер Кевин де Бруин би можел да биде следната голема ѕвезда што ќе замине во Саудиска Арабија. Тој во моментот е повреден, а Ал-Наср, клубот каде настапува Кристијано Роналдо, ќе се обиде да го доведе на почетокот на следната сезона.


Де Бруин игра за Манчестер Сити од 2015 година и практично веќе е легенда на „Итихад“.

Севкупно, офанзивниот играч за врска има 358 натпревари за „граѓаните“ со 96 постигнати гола и 153 асистенции.

Сепак, не е познато уште колку време играчот од средниот ред ќе биде во тимот на Пеп Гвардиола. Неговиот актуелен договор важи само до крајот на следната сезона.

Ал-Наср сака да ја искористи ситуацијата, гледајќи го Де Бруин како уште еден играч кој можел да го надополни тимот преполн со ѕвезди, предводен од Кристијано Роналдо.

Ал-Наср веќе стапил во контакт со агентот на Де Бруин и во моментов се планира средба на заинтересираните страни.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови