Connect with us

Ал Ахли и Алиоски испаднаа од елитата на Саудиска Арабија

Тимот на Ал Ахли, чиј член е македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, ремизираше без голови на последниот првенствен натпревар против Ал Шабаб и испадна од Премиер лигата на Саудиска Арабија.


Ал Ахли ја заврши сезоната на 15. место со 32 бода, еден помалку од екипата на Ал Фајсали која се спаси и остана во елитата.

Алиоски оваа сезона одигра 28 натпревари за Ал Ахли и постигна шест гола.

Ал Фејха, тимот на Александар Трајковски во последното коло загуби дома со 0-1 од Ал Етифаг .

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови