Connect with us

Агим Ибраими и Јасир Асани во тимот на сезоната во Албанија

Македонскиот интернационалец Агим Ибраими е избран во најдобриот тим на сезоната во првенството на Албанија. Тој имаше одлична сезона во дресот на Кукс и постигна 14 гола, некои од нив со прекрасни удари од далечина.

Во тимот на сезоната се наоѓа и Јасир Асани, поранешниот фудбалер на Вардар, кој сега е член на Партизани Тирана.

Advertisement

Facebook

Тимови