Connect with us

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб станаа прваци на Хрватска

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб се закитија со шампионската титула во Хрватска. „Модрите“ убедливо ја совладаа Ријека со 1-5 на гости и сега се недостижни на врвот на табелата во хрватскиот шампионат.

Адеми и Ристовски на овој меч влегоа од клупата за резерви во второто полувреме.

Advertisement

Facebook

Тимови