ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Ганчев извлече победа за Пелистер, Лабуништа го совлада Скопје

Пелистер во судиското продолжение стигна до триумф од 2-1 над Охрид. Тоа е прв триумф за битолскиот второлигаш под водство на Зоран Штерјовски.

Горан Ганчев го постигна победничкиот гол во 94.минута. Претходно, Момировски донесе водство за Пелистер, а во 85.минута израмни Котевски.

Лабуништа го совлада лидерот Скопје со 2-0 со головите на Петар Љамчевски во 51. минута и на Климе Далчески во 72.минута.

Кадино во голеада ремизираше со Дрита (3-3) на домашен терен, а Вардар Форино и Велазерими играа без голови.

Кораби го совлада Гостивар со 2-1 со победничкиот гол на Бајрами во 81. минута. Претходно, Ристовски стрелаше за гостите, а успеа да израмни Муча.