Connect with us

Воска подобра од Братство на пријателска во Охрид

На пријателскиот натпревар одигран во Охрид, екипата на Воска славеше сигурна победа од 2-0 против Братсво Зитоше. Стелци за домаќините беа Јахии и Демири, при што тимот на Раде Цицмиловиќ славеше победа во тест-дуелот на стадионот “Грашница” во Охрид.

На табелата на Втората македонска фудбалска лига Запад, Воска Спорт моментално се наоѓа на третото место по шест одиграни натпревари со 12 бода, односно шест помалку од лидерот Силекс.

Advertisement

Facebook

Тимови