Connect with us

ВИДЕО: Прелчец луцидно искористувајќи кикс на „гипсарите“, донесе победа за Борец

Борец дојде и до петтата победа сезонава во Првата лига, триумфирајќи на домашен терен минимално со 1-0 против Ренова.

А, творецот на победата е хрватскиот интернационалец Никола Прелчец со голот, по киксот на гостинската одбрана, уште во 5. минута од натпреварот…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови