Connect with us

ВИДЕО: Головите на Аврамовски и Позлатанов за триумф на Вардар против Ренова

Вардар цели 12 едноподруго натпревари не знае за пораз во домашното првенство по оној почетен од Македонија ЃП на стартот од сезоната. Во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига „црвено-црните“ сосема заслужено стигнаа до триумф од 2-0 и против Ренова на „Тодор Проески“.

Даниел Аврамовски со нов гол во 20. минута го отвори резултатот…

Во самиот финиш во 90. минута Јован Попзлатанов запечати за конечни 2-0.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови