Connect with us

ВИДЕО: Голот во Кратово што предизвика внимание

Силекс оствари нова победа во Втората лига Запад, го совлада Тетекс со 3-1, а третиот гол за кратовци што го постигна Јордан Серафимовски предизвика големо внимание.

На снежниот терен фудбалерот на Силекс се лизна, во пад ја зафати топката и го совлада гостинскиот голман. На крајот излезе неверојатно ефектен погодок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови