Connect with us

Вернер ја зголеми предноста на Германците (ВИДЕО)

Германија веќе има водство од 0-3 на арената „Тодор Проески“. Селекцијата на Ханси Флик додаде гас во вториот дел и откако Каи Хаверц го отвори резултатот во 50.минута, се надоврза Тимо Вернер со втор гол во 70.минута.

Германците брзо изведоа слободен удар на средината на теренот, Томас Милер од прва одлично го проигра Тимо Вернер кој излезе сам пред Столе Димитриевски и шутираше силно и прецизно во мрежата.

Само три минути подоцна, Тимо Вернер постигна уште еден прекрасен гол, откако погоди во спротивниот агол од голот на Димитриевски.

Advertisement

Facebook

Тимови