Connect with us

Велкоски донесе победа за Сараево во првиот меч против Зрински од четвртфиналето во Купот на БиХ

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски е најзаслужниот за победата на Сараево во првиот натпревар од четвртфиналето во Купот на БиХ против Зрински од 1-0.

Велкоски со гол од пенал во 9. минута донесе значаен триумф за составот на Сараево кој со предност ќе го очекува реванш дуелот…

Advertisement

Facebook

Тимови