Connect with us

Васоски: Академија Пандев има прекрасен комплекс, ќе доведеме 3-4 засилувања и да го освоиме Купот

Александар Васоски е нов тренер на Академија Пандев. По разделбата со Вардар тој вчера се договори за 18-месечна соработка со струмичкиот прволигаш и ќе почне со работа на стартот од 2021 година. Вели дека Академија Пандев има одлични услови за работа, за него е тоа голем предизвик и ќе се вложи максимално за тимот да го освои Купот на Македонија. 

„Академија Пандев има прекрасен комплекс, одлични услови за работа, а тимот има добра структура и голем потенцијал. Ќе се обидеме да доведеме 3-4 засилувања, главна цел ни е да го освоиме Купот на Македонија и да обезбедиме опстанок во прволигашкото друштво, по можност да го избегнеме и баражот, со оглед на сегашната позиција на тимот на табелата“, изјави Александар Васоски. 

Академија Пандев по есенскиот дел од првенството се наоѓа на 11. позиција на табелата со 17 освоени бода.          

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови