Connect with us

Вардар се засили со Хрватот Михаел Бришки

Најтрофејниот македонски клуб Вардар доведе уште едно засилување пред истекот на зимскиот преоден рок. 25 – годишниот интернационалец од Хрватска, Михаел Бришки е нов играч на „црвено-црните“.


Тој игра на позицијата дефанизвен играч за врска, а потекнува од младинската академија на Динамо Загреб со која настапувал во младинската Лига на шампиони. Во својата кариера настапувал и за екипите на Табор Сежана (Словенија), Сесвете (Хрватска), а во Вардар доаѓа од екипата на Санџулијано од италијанската Серија Д каде изминатата полусезона настапи на 21 натпревар.


Бришки има настапувано за селекциите на Хрватска до 17 и 19 години.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови