Connect with us

Вардар потврди: Васоски е нов тренер, Хаџиевски се враќа во клубот

Најтрофејниот македонски клуб Вардар нуди ново кадровско решение по само три кола од шампионатот во кој забележа три порази. Нов шеф на стручниот штаб и официјално е Александар Васоски, а во клубот на позицијата спортски директор се враќа и Ѓоко Хаџиевски, најтрофејниот тренер во македонскиот фудбал.

Вардар предмалку ги потврди информациите кои веќе протекоа во јавноста.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови