Connect with us

Вандеир од Бразил порачува „Купи билет за спас на Вардар“ (ФОТО)

Бразилецот Вандеир Дос Сантос ќе остане запаметен од навивачите на Вардар како еден од најдобрите странци кои го носеле „црвено-црниот дрес. Неговата љубов кон Вардар и понатаму е екстремно силна, па од далечниот Бразил апелира за спас на клубот. 

„Купи билет за спас на Вардар“, порачува Вандеир.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови