Connect with us

Убедлив пораз на Македонија ЃП против Олександрија

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров забележа убедлив пораз на првиот пријателски натпревар на подготовките во Анталија. „Лавовите“ денеска играа против украинскиот тим Олександрија и загубија со 5-0.
Вантух во 13.минута донесе водство за Олександрија, а во вториот дел тимот на Наџи Шенсои прими уште четири гола.

Грицук од пенал во 55.минута зголеми на 2-0, Шастал беше стрелец на следните два гола во 69. и во 86.минута, а серијата голови ја затвори Безбородко со втор пенал во корист на украинскиот состав.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови