Connect with us

Уапсен првиот човек на Сампдорија

Претседателот на Сампдорија, Масимо Фереро, утро бил уапсен и приведен поради финансиски криминал за лична придобивка, јавува АНСА. Сепак, како што тврдат италијанските медиуми, клубот Сампдорија не е вмешан во матни зделки и нема да биде вклучен во истрагата.


Фереро бил упасен во својот дом и мирно приведен во полиција, а уште пет лица кои се осомничени како негови помагатели се задржани во куќен притвор.

Само два дена пред овој скандал, Фереро јавно говореше дека веќе е изморен од сите обвиненија и планира да ја продаде Сампдорија доколку добие вистинска понуда.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови