Connect with us

Турчинот Арслан е нов тренер на Шкупи

Актуелниот првак Шкупи веднаш именуваше нов стратег по разделбата со Гоце Седлоски. Очекувано, раководството на Шкупи се реши за решение од Турција.

Нов шеф на стручниот штаб е Чихан Арслан, познато тренерско име од Турција кој во својата кариера предводел неколку прволигаши меѓу кои и Башакшехир.

Заедно со Чихан Арслан, ќе работи и Февзи Лајиќ. Тие денеска го одржаа и првиот тренинг со тимот, а амбициите секако се одбрана на шампионската титула.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови