Connect with us

Цицмиловиќ поднесе оставка во Воска

Амбициозниот второлигаш Воска Спорт доби прволигашка лекција од Тиквеш и загуби со 4-1 во баражот за пополнување на Првата лига. По поразот, тренерот Раде Цицмиловиќ си поднесе оставка како морален чин поради неуспехот.

„Поднесувам оставка на тренерската позиција во Воска. Ја преземам одговорноста за поразот“, изјави Цицмиловиќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови