Connect with us

Цела Барса на скара кај Меси и песна „Шампиони, шампиони“ (ВИДЕО)

Комплетниот тим на Барселона го прослави 1 Мај – Денот на трудот со дружење во вилаетот на Лионел Меси. Капитенот ги собра соиграчите, се правеше скара, а тргна и песна „Шампиони, шампиони“…

Сепак, ќе мора фудбалерите на Роналд Куман да ги победат сите натпревари до крајот на првенството ако сакаат да се надеваат на шампионска титула.

Тимови

Advertisement

Facebook