Connect with us

Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар

Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.

Радовиќ пред истекот на првото полувреме имаше нова одлична шанса да го удвои водството, а неколку можности пропушти и Никола Прелчец.

Најсериозната закана на Вардар кон голот на Борец беше во 56.минута кога Дарко Мицевски од слободен удар шутираше силно, под гредата, но Мустафа успеа да одбрани и да исфрли во корнер. 
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови