Connect with us

Тренерот Мурат Дабан и спортскиот директор Абдула Егилмез заминуваат од Гостивар

Македонскиот прволигаш Гостивар одлучи да направи промени по последниот пораз на тимот од Македонија ЃП (3-0). Тренерот Мурат Дабан заминува од клубот, исто како и досегашниот спортски директор Абдула Егилмез. Тие го плаќаат данокот на лошите резултати што го има тимот во досегашните седум првенствени кола.

Гостивар има шест порази, а единствено победи против Работнички на домашен терен.

На утрешниот куп-натпревар против Беласица, во улога на играч и тренер ќе биде турскиот интернационалец Алпер Потук, а најавите од Гостивар се дека клубот во најбрз рок ќе именува нов шеф на стручниот штаб, најверојатно од странство. Останатите членови на стручниот штаб остануваат дел од клубот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови