Connect with us

„Топчиите“ го испукаа Њукасл (ВИДЕО)

Арсенал го победи Њукасл со 0-2 на „Сент Џејмс Парк“ и потврди дека не се откажува лесно во трката за шампионската титула. Сега тимот на Микел Артета има еден бод негатива во однос на Манчестер Сити, но и еден одигран меч повеќе.

Мартин Одегард успеа да донесе водство за „топчиите“ во 14.минута, а во вториот дел Фабијан Шар во 71.минута ја затресе сопствената мрежа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови