Connect with us

Тирана не успеа да победи, навивачите тргнаа да го тепаат судијата (ВИДЕО)

Албанскиот прволигаш Тирана не успеа да победи на домашен терен против Билис (2-2) и ја загубија трката за титулата со Партизани.

Навивачите на Тирана не можеа да се помират со таков развој на настаните и тргнаа да го тепаат судијата Криденс Мета, кој досуди пенал за гостите по кој израмнија на 2-2.

На овој меч имаше и македонски учесници, Филип Најдовски е капитен на Тирана, додека на клупата беа Исени и Тошевски, а за Билис играа Адили и Дамчевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови