Connect with us

Тинејџер со дебитантски гол донесе триумф за Барселона против Атлетик Билбао (ВИДЕО)

Барселона оствари важна победа против Атлетик Билбао откако славеше на домашен терен со 1-0. Без Роберт Левандовски, Френки де Јонг и без уште неколкумина, Барса долго време се мачеше да го отвори резултатот.

На крајот, тоа му успеа на тинејџерот Марк Гују, 17-годишно момче кој го постигна дебитантскиот гол во сениорскиот тим на каталонскиот гигант. Во првиот контакт со топката, Гују погоди само 23 секунди откако влезе во игра.

Барселона сега е третопласирана, со еден бод заостанување зад Реал Мадрид и зад Џирона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови