Connect with us

Тијаго Мота ќе го наследи Алегри на клупата на Јувентус

Тиjаго Мота ќе ја напушти клупата на Болоња на крајот од сезоната, но нема да го преземе Милан, како што пишуваше печатот на „чизмата“ претходните недели.


Поранешниот фудбалер на Интер ќе го замени Масимилијано Алегри на клупата на Јувентус, тврди „Газета дело Спорт“.

Алегри веќе некое време е на тенок мраз во Торино, а се чини дека клубот го избра неговиот наследник.

Тијаго Мота има одлична сезона со тимот на Болоња и се наоѓа во трка за пласман во Лигата на шампионите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови