Connect with us

Суспендиран теренот на Башкими

Комисијата за натпревари на ФФМ на денешната седница донесе одлука со која теренот на ФК Башкими 1947 Куманово се суспендира за одигрување на првенствени и куп натпревари.

Оваа мерка е во сила се до донесување на конечна одлука на Дисциплинската комисија на ФФМ .

Причина за суспензијата на теренот е инцидентот на мечот од Саса кога навивач на Башкими влета во теренот и удри играч.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови